4 powody, dla których warto oswoić dziecko z wodą.

4 powody, dla których warto oswoić dziecko z wodą.

Jeśli zastanawiasz się, czy warto zapisać Twoje dziecko na zajęcia z nauki pływania, czytając ten artykuł, z pewnością się do tego przekonasz! Umiejętność ta daje szerokie możliwości rozwoju. Nie tylko poprawia sprawność ruchową, ale również uczy dziecko determinacji i wiary w swoje możliwości. Twoja pociecha dowie się także, jak bezpiecznie bawić się w wodzie i że trzeba do tego podejść odpowiedzialnie, zachowując bezpieczeństwo.

Poprawa sprawności fizycznej i zdrowia

Pływanie jest sportem, który wzmacnia wiele grup mięśniowych, poprawia koordynację ruchową, a także koryguje i wzmacnia prawidłową postawę. Polecany jest szczególnie dla dzieci ze skrzywieniem kręgosłupa i wadami postawy. Korzystnie wpływa na układ krążenia, układ nerwowy i wydolność oddechową organizmu. Jest to sport, w którym pracujemy całym ciałem, w przeciwieństwie do innych aktywności. Dzięki temu, że angażujemy wszystkie grupy mięśniowe, doskonale wpływa na kondycję i wytrzymałość organizmu. Pływanie pomoże także rozładować nadmiar energii oraz pobudzić apetyt u niejadków. Pamiętajmy, że regularna aktywność fizyczna, jest bardzo ważna w budowaniu odporności dziecka. Zapisując je na basen, zapewnimy mu optymalną dawkę ruchu, ale również świetną zabawę!

Wzrost pewności siebie i umiejętności społecznych

Pływanie z pewnością pomoże uwierzyć dziecku we własne siły. Jeśli poradzi sobie z tak silnym żywiołem, jakim jest woda, nabierze przekonania, że jest to możliwe także w innych życiowych sytuacjach. Dzięki profesjonalnej nauce w szkole pływania, dziecko będzie się czuło bezpiecznie oraz nabierze więcej pewności siebie.

Pływanie może również przyczynić się do rozwoju umiejętności społecznych u dzieci. Nasza pociecha, ucząc się w grupie, doskonali swoje zdolności niezbędne w grach zespołowych, ale także nawiązuje nowe przyjaźnie. Dzieci ucząc się razem, mają z tego więcej zabawy i mogą wspólnie cieszyć się ze swoich postępów.

Udowodniono, że maluchy, które wcześnie uczono pływać, szybciej się rozwijają, ale także mają lepiej rozwinięte umiejętności społeczne. W rezultacie lepiej radzą sobie w nowych sytuacjach i są bardziej otwarte. Pamiętajmy, że dzieci dużo szybciej uczą się nowych rzeczy, niż dorośli. Jeśli w młodym wieku zdobędą tę umiejętność, nie będą mieć problemu z nauczeniem się pływania w dorosłości.

Nauka determinacji i dążenia do celów

Pływanie jest również świetnym sposobem na naukę samodyscypliny u dzieci. Kształtuje ona ich cierpliwość, silną wolę oraz umiejętność dążenia do wyznaczonych celów. Dzięki determinacji dzieci poczują sportowego ducha i nabiorą chęci do rywalizacji z innymi.

Jeśli zapiszemy nasze dziecko na zajęcia, będzie musiało wykonywać szereg zadań dostosowanych do swoich umiejętności i wieku. Kolejne spotkania będą wymagały od dzieci walki ze swoimi słabościami i pokonywania coraz większych trudności. Możemy być pewni, że zaowocuje to w przyszłości – dziecko nie będzie miało problemów z systematycznością i chętniej będzie podchodziło do podjęcia nowych wyzwań.

Nauka odpowiedzialności i zachowania bezpieczeństwa

Dzieci dzięki uczęszczaniu na basen, nauczą się odpowiedzialności i pokory dla żywiołu, jakim jest woda. Dowiedzą się również, że zawsze należy zachowywać się rozważnie, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. Pływanie to świetna zabawa, ale trzeba podchodzić do niej z głową.

źródło: Movecamp.pl – nauka pływania Błonie

Zobacz również

Na co zwrócić uwagę kupując sprężarkę do zakładu?

Na co zwrócić uwagę kupując sprężarkę do zakładu?

Przy wyborze sprężarki do zakładu ważne jest uwzględnienie wielu czynników, które wpływają na wydajność, niezawodność i…
Na czym polega outsourcing środowiskowy? Kto może z niego skorzystać?

Na czym polega outsourcing środowiskowy? Kto może z niego skorzystać?

Pragniesz skupić się na prowadzeniu biznesu, a jednocześnie nie chcesz zaniedbywać obowiązków wynikających z prawa ochrony…
Kompresory olejowe — zasada działania i rodzaje

Kompresory olejowe — zasada działania i rodzaje

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej kompresorom olejowym, które stanowią kluczowy element w wielu branżach przemysłowych.…