4 powody, dla których warto oswoić dziecko z wodą.

4 powody, dla których warto oswoić dziecko z wodą.

Jeśli zastanawiasz się, czy warto zapisać Twoje dziecko na zajęcia z nauki pływania, czytając ten artykuł, z pewnością się do tego przekonasz! Umiejętność ta daje szerokie możliwości rozwoju. Nie tylko poprawia sprawność ruchową, ale również uczy dziecko determinacji i wiary w swoje możliwości. Twoja pociecha dowie się także, jak bezpiecznie bawić się w wodzie i że trzeba do tego podejść odpowiedzialnie, zachowując bezpieczeństwo.

Poprawa sprawności fizycznej i zdrowia

Pływanie jest sportem, który wzmacnia wiele grup mięśniowych, poprawia koordynację ruchową, a także koryguje i wzmacnia prawidłową postawę. Polecany jest szczególnie dla dzieci ze skrzywieniem kręgosłupa i wadami postawy. Korzystnie wpływa na układ krążenia, układ nerwowy i wydolność oddechową organizmu. Jest to sport, w którym pracujemy całym ciałem, w przeciwieństwie do innych aktywności. Dzięki temu, że angażujemy wszystkie grupy mięśniowe, doskonale wpływa na kondycję i wytrzymałość organizmu. Pływanie pomoże także rozładować nadmiar energii oraz pobudzić apetyt u niejadków. Pamiętajmy, że regularna aktywność fizyczna, jest bardzo ważna w budowaniu odporności dziecka. Zapisując je na basen, zapewnimy mu optymalną dawkę ruchu, ale również świetną zabawę!

Wzrost pewności siebie i umiejętności społecznych

Pływanie z pewnością pomoże uwierzyć dziecku we własne siły. Jeśli poradzi sobie z tak silnym żywiołem, jakim jest woda, nabierze przekonania, że jest to możliwe także w innych życiowych sytuacjach. Dzięki profesjonalnej nauce w szkole pływania, dziecko będzie się czuło bezpiecznie oraz nabierze więcej pewności siebie.

Pływanie może również przyczynić się do rozwoju umiejętności społecznych u dzieci. Nasza pociecha, ucząc się w grupie, doskonali swoje zdolności niezbędne w grach zespołowych, ale także nawiązuje nowe przyjaźnie. Dzieci ucząc się razem, mają z tego więcej zabawy i mogą wspólnie cieszyć się ze swoich postępów.

Udowodniono, że maluchy, które wcześnie uczono pływać, szybciej się rozwijają, ale także mają lepiej rozwinięte umiejętności społeczne. W rezultacie lepiej radzą sobie w nowych sytuacjach i są bardziej otwarte. Pamiętajmy, że dzieci dużo szybciej uczą się nowych rzeczy, niż dorośli. Jeśli w młodym wieku zdobędą tę umiejętność, nie będą mieć problemu z nauczeniem się pływania w dorosłości.

Nauka determinacji i dążenia do celów

Pływanie jest również świetnym sposobem na naukę samodyscypliny u dzieci. Kształtuje ona ich cierpliwość, silną wolę oraz umiejętność dążenia do wyznaczonych celów. Dzięki determinacji dzieci poczują sportowego ducha i nabiorą chęci do rywalizacji z innymi.

Jeśli zapiszemy nasze dziecko na zajęcia, będzie musiało wykonywać szereg zadań dostosowanych do swoich umiejętności i wieku. Kolejne spotkania będą wymagały od dzieci walki ze swoimi słabościami i pokonywania coraz większych trudności. Możemy być pewni, że zaowocuje to w przyszłości – dziecko nie będzie miało problemów z systematycznością i chętniej będzie podchodziło do podjęcia nowych wyzwań.

Nauka odpowiedzialności i zachowania bezpieczeństwa

Dzieci dzięki uczęszczaniu na basen, nauczą się odpowiedzialności i pokory dla żywiołu, jakim jest woda. Dowiedzą się również, że zawsze należy zachowywać się rozważnie, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. Pływanie to świetna zabawa, ale trzeba podchodzić do niej z głową.

źródło: Movecamp.pl – nauka pływania Błonie

Zobacz również

Klasy ochrony danych i stopnie bezpieczeństwa według normy ISO/IEC 21964 – o czym mówią? Dlaczego warto je znać?

Klasy ochrony danych i stopnie bezpieczeństwa według normy ISO/IEC 21964 – o czym mówią? Dlaczego warto…

Niszczenie danych to procedura, którą należy przeprowadzać zgodnie z prawem. Inaczej nie zapewni informacjom należytej ochrony.…
Jakie usługi powinien oferować magazyn dla branży e-commerce?

Jakie usługi powinien oferować magazyn dla branży e-commerce?

Branża e-commerce rozwija się niezwykle dynamicznie i stale poszukuje rozwiązań wspierających swoją działalność. Na co zwrócić…
Jakie są procedury celne i regulacje związane z transportem kolejowym do Kazachstanu?

Jakie są procedury celne i regulacje związane z transportem kolejowym do Kazachstanu?

Transport kolejowy to dynamicznie rozwijający się sposób przewozu towarów między Polską a Kazachstanem, który oferuje zarówno…