Jak wybrać wiązankę pogrzebową?

Jak wybrać wiązankę pogrzebową?

  • Lifestyle
  • 20 października, 2021
  • 6 minutes read

Odpowiednio skomponowana wiązanka kwiatowa to wyraz hołdu i szacunku dla osoby zmarłej. Kwiaty na pogrzeb składane są na grobie zmarłego w dniu jego  pogrzebu. Mają wymiar symboliczny i są rodzajem pożegnania z bliskim. 

 

Wiązanka pogrzebowa – jaki powinna mieć charakter?

 

Wiązanka pogrzebowa to kompozycja kwiatów, która powinna ściśle korespondować z charakterem tej podniosłej i smutnej zarazem uroczystości. Z uwagi na to ogromne znaczenie ma wybór roślin, które bezpośrednio kojarzą się z ceremoniałem pogrzebowym. Nowoczesne studia florystyczne posiadają w swojej ofercie usługi związane z przygotowaniem wiązanek i wieńców pogrzebowych na życzenie klienta. Firmy te specjalizują się w tworzeniu zarówno  oryginalnych wiązanek pogrzebowych składających się z kwiatów egzotycznych i rzadko występujących, jak również tradycyjnych wieńców i bukietów dedykowanych uroczystościom pogrzebowym. 

 

Stworzenie wiązanki na pogrzeb wymaga przestrzegania kilku określonych zasad. Wszystkie kwiaty wybrane na tę uroczystość muszą być świeże i prezentować się nienagannie. W tym celu studia florystyczne zabezpieczają kwiaty na pogrzeb przy pomocy specjalnie dobranych preparatów przedłużających ich świeżość – szczególnie, gdy uroczystość ta odbywa się w okresie lata i wysokich temperatur powietrza bądź zimy z silnymi przymrozkami. 

 

Wiązanka na pogrzeb wymaga także oszczędnego wkomponowania w nią wszelkiego typu dodatków czy ozdób. Nie praktykuje się dodawanie jakichkolwiek elementów błyszczących czy posiadających intensywne kolory. 

 

Bukiety kondolencyjne na pogrzeb

 

Wiązanka pogrzebowa może być różnej wielkości, w zależności od indywidualnych preferencji i oczekiwań zamawiającego. Najbliższa rodzina zmarłego może zdecydować się na nieco większą wiązankę, z kolei przyjaciele lub znajomi powinni wybierać skromniejsze kompozycje kwiatowe. Duże znaczenie w tworzeniu wiązanki na pogrzeb ma dobór odpowiednich kwiatów. 

 

Florystyka pogrzebowa będąca sztuką układania wieńców i wiązanek, przewiduje możliwość łączenia różnych gatunków kwiatów, a także  subtelnych dekoracji. Najpopularniejsze wiązanki pogrzebowe tworzone są zazwyczaj z białych lilii, anturium lub róż w kolorze karmelowym, żółtym bądź kremowym. To kwiaty, które nie wymagają dodatkowej oprawy, ponieważ już same pięknie się prezentują. Okazałe anturium czy też rozłożyste lilie w kolorze białym, herbacianym czy żółtym, mogą być delikatnie ozdobione gipsówką. 

 

Także delegacje z zakładu pracy, dla uczczenia pamięci o zmarłym współpracowniku, decydują się na kupno bukietu kondolencyjnego. To także wspaniały sposób, by wyrazić współczucie dla najbliższych członków rodziny zmarłego pracownika. Bukiet kondolencyjny jest dostępny w kilku rozmiarach do wyboru. Można stworzyć go z goździków, róż, gladioli, eustomy, a także kwiatów sezonowych. Dużą popularnością cieszy się czerwono-biała bądź żółta kompozycja. To wiązanka pogrzebowa, do której można dołączyć bilecik, szarfę pogrzebową lub inny subtelny dodatek, między innymi kartkę kondolencyjną. 

 

Wiązanki na pogrzeb skomponowane z kwiatów sezonowych 

 

Osoby, którym zależy na nabyciu oryginalnej wiązanki na pogrzeb, mogą zdecydować się na nowoczesne rozwiązania. Wiele studiów florystycznych oferuje jedyne w swoim rodzaju wiązanki pogrzebowe, których główną ozdobą są pomarańczowe owoce róży wielokwiatowej, goździki, mikołajki, eukaliptus czy dekoracyjna kapusta. Można też zdecydować się na kompozycję utrzymaną w zielono-pomarańczowych kolorach. To propozycja dla osób uczestniczących w obrzędach pogrzebowych w okresie jesieni i zimy. 

 

Wczesna wiosna i lato to pory roku, kiedy można wybrać wiązanki pogrzebowe skomponowane na bazie kwiatów w kolorze fioletowym i białym. W skład takiej wiązanki mogą wchodzić chryzantemy, frezje, margaretki, jak również lilie lub goździki. W dalszym ciągu wiązanki na pogrzeb komponowane są także z kalii i storczyków, zestawionych z subtelnymi ozdobami w postaci sezonowych dodatków. To kompozycje kwiatowe, które mogą być ozdobione także pojedynczymi hortensjami. Tego typu wiązanki na pogrzeb mogą być wyrazem hołdu dla osoby zmarłej zarówno ze strony najbliższych członków rodziny, jak i przyjaciół czy znajomych. 

 

Wiązanka na pogrzeb jest wyrazem szacunku dla osoby zmarłej. Duże znaczenie ma wybór odpowiednich kwiatów. Można zdecydować się na kompozycje nowoczesne, jak również bukiety pogrzebowe tradycyjne z subtelnymi zdobieniami – szarfą czy kartą kondolencyjną. 

żródło: elizjum-warszawa.pl – zakład pogrzebowy Warszawa

Zobacz również

Na co zwrócić uwagę kupując sprężarkę do zakładu?

Na co zwrócić uwagę kupując sprężarkę do zakładu?

Przy wyborze sprężarki do zakładu ważne jest uwzględnienie wielu czynników, które wpływają na wydajność, niezawodność i…
Na czym polega outsourcing środowiskowy? Kto może z niego skorzystać?

Na czym polega outsourcing środowiskowy? Kto może z niego skorzystać?

Pragniesz skupić się na prowadzeniu biznesu, a jednocześnie nie chcesz zaniedbywać obowiązków wynikających z prawa ochrony…
Kompresory olejowe — zasada działania i rodzaje

Kompresory olejowe — zasada działania i rodzaje

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej kompresorom olejowym, które stanowią kluczowy element w wielu branżach przemysłowych.…