Kiedy wynająć sprężarkę

Kiedy wynająć sprężarkę

W ostatnich latach sprężone powietrze stało się nieodzownym elementem produkcji i pracy w warsztatach różnego typu. Jego zastosowanie nie tylko poprawia jakość otrzymywanego produktu, ale również ułatwia i przyspiesza pracę. Stosowanie sprężonego powietrza wymaga zaopatrzenia zakładu w sprężarkę. Jednak czy w każdym przypadku zakup kompresora na własność jest uzasadniony? Bywa, że dużo lepszym rozwiązaniem może okazać się wynajem sprężarki. Podpowiemy kiedy wynająć sprężarkę i jak to zrobić.

Czy zawsze zakup sprężarki jest uzasadniony?

Wielu przedsiębiorców wychodzi z założenia, że zakup sprzętu na własność pozwala obniżyć koszty związane z opłacaniem jego wynajmu. Jednak nie zawsze może to być tak korzystne jak nam się wydaje. Decydując się na zakup kompresora do zakładu trzeba się liczyć ze wszystkimi kosztami związanymi z jego eksploatacją, amortyzacją i użytkowaniem. Często koszty te nie znikają, nawet jeżeli przez pewien czas urządzenie nie jest wykorzystywane. Każda sprężarka, niemal jak samochód, wymaga regularnego serwisowania i dokonywania przeglądów oraz napraw w razie konieczności. Jeśli natomiast wziąć pod uwagę czynniki pozaekonomiczne to zakup sprężarki powoduje pewnego rodzaju przywiązanie przedsiębiorstwa do określonego stylu i modelu pracy. Wiele procesów produkcyjnych, choć nie tylko, przechodzi gwałtowne przeobrażenia i zmienia się niemal z dnia na dzień. Sprawia to, że z czasem zakład będzie wybierał inne metody prowadzenia działalności, które nie będą już uwzględniały wykorzystania sprężonego powietrza. Wtedy sprężarka będąca własnością przedsiębiorstwa będzie jedynie źródłem strat i kosztów. Istnieje wiele sytuacji, w których rozważenie wynajmu kompresora, zamiast zakupu może okazać się dużo korzystniejsze.

Kiedy wynająć sprężarkę?

Jak już wspomnieliśmy, w wielu zakładach codzienna praca opiera się na wykorzystaniu sprężonego powietrza. Jednak dynamika zmian i elastyczność rynku sprawiają, że ten stan rzeczy nie musi być trwały. Ponadto przedsiębiorstwa napotykają na swojej drodze rozmaite sytuacje, które powodują, że korzystanie z kompresorów jest jedynie przejściowe. W takich przypadkach ich wynajem zamiast zakupu jest dużo korzystniejszy. Może nieść za sobą benefity zarówno ekonomiczne jak i wizerunkowe oraz wpływać na rozwój firmy, oraz pozyskiwanie większych, bardziej intratnych zleceń. Wynajem sprężarki, osuszacza, dmuchawy czy innego urządzenia wchodzącego w skład systemu sprężonego powietrza jest szczególnie polecany w sytuacji gdy zakład wymaga zastosowania skompresowanego gazu jedynie przez określony czas, jako wyjście tymczasowe. Jest to także znakomite rozwiązanie zastępcze kiedy urządzenia posiadane na własność poddawane są naprawie lub gruntownemu remontowi. Nie ma wtedy konieczności zatrzymywania produkcji, gdyż można skorzystać z opcji wynajmu kompresorów. Wynajem krótkoterminowy sprężarki powietrza to też dobre rozwiązanie tymczasowe pozwalające kontynuować pracę ze sprężonym gazem w oczekiwaniu na dostawę zakupionego już urządzenia. Natomiast długoterminowy wynajem kompresorów to odpowiedź na potrzeb zakładów pracujących na bazie zmiennych kontraktów lub charakteryzujących się elastycznością profilu produkcji.

Zalety wynajmu kompresora

Wynajem kompresorów to liczne zalety. Choć nie w każdym zakładzie sprawdzi się to rozwiązanie, to jednak wiele przedsiębiorstw doceni możliwość wynajmu sprężarki. Wśród atutów wynajmu kompresora należy w pierwszej kolejności wymienić dostępność urządzeń. Wszystkie kompresory oferowane do wynajęcia są dostępne natychmiast po złożeniu zamówienia. Nie ma konieczności oczekiwania na realizację czy innych wydłużających się terminów. Dodatkowo urządzenie wynajmowane to wcale nie sprzęt gorszej jakości, o słabszych parametrach czy gorzej dopasowany do specyfiki zakładu. Wynajmując sprężarkę można liczyć na równie wydajną, efektywną i ekonomiczną pracę co przy zakupie urządzenia na własność. Bogata baza kompresorów na wynajem daje też możliwość dostosowania go do potrzeb użytkownika. Warto rozważyć możliwość wynajmu sprężarki i wprowadzić swoją firmę na nowy poziom pracy i elastyczności.

Zobacz również

Plany treningowe na siłownie dla początkujących

Plany treningowe na siłownie dla początkujących

Witajcie! Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak zbudować efektywny plan treningowy na siłowni? A może macie wątpliwości…
Zalety noszenia odzieży medycznej

Zalety noszenia odzieży medycznej

Witajcie, drodzy czytelnicy! Czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, jak ważne jest bezpieczeństwo i higiena w…
Przyczyny uzależnień Co powoduje najczęściej uzależnienia?

Przyczyny uzależnień Co powoduje najczęściej uzależnienia?

Witajcie Czytelnicy! Cieszę się, że jesteście tutaj, gotowi na kolejny krok w Waszej podróży. Dzisiaj chciałbym…