Meble wykonane ze szkła. Elementy wyposażenia nie tylko do loftów

Meble wykonane ze szkła. Elementy wyposażenia nie tylko do loftów

Szklane meble stały się popularne nie tylko wśród właścicieli mieszkań zaaranżowanych w stylu industrialnym. To bezpieczne w użyciu, estetycznie prezentujące się elementy wyposażenia, które mogą zdobić zarówno pomieszczenia znajdujące się w domu, mieszkaniu, jak i biurze. Meble ze szkła są łatwe do utrzymania w czystości. Nie wymagają także zabiegów konserwacyjnych czy renowacyjnych.

Meble ze szkła – elementy dopasowane do różnych stylów aranżacyjnych

Popularność mebli szklanych znacznie wzrosła na przestrzeni lat. Wynika to przede wszystkim z potrzeby poszukiwania sposobów na zaaranżowanie pomieszczeń w taki sposób, aby zastosować trwałe, estetycznie wyglądające, a także funkcjonalne materiały. Szklane meble to produkty, które powstają wyłącznie na indywidualne zamówienie danego klienta. Dzięki temu można dopasować ich wielkość, kształt, a nawet sposób wykończenia do indywidualnych preferencji i oczekiwań, jak również posiadanego wnętrza. Dopasowane do estetyki, jaka dominuje w danym pomieszczeniu meble szklane są wykonywane z różnych gatunków szkła poddawanego profesjonalnej obróbce, do której należy fazowanie, hartowanie, klejenie UV bądź też szlifowanie.

Meble szklane mogą zdobić przestrzeń salonów, sypialni, gabinetów do pracy, sal konferencyjnych, jak również holi czy korytarzy znajdujących się w domu lub w mieszkaniu. Główną zaletą mebli ze szkła jest to, że doskonale wkomponowują się w każdą aranżację pomieszczeń. Dobrze współgrają zarówno ze stylem minimalistycznym, nowoczesnym, klasycznym, jak i awangardowym, a nawet rustykalnym.

Kwietniki, gabloty i stoły ze szkła na indywidualne zamówienie

Szklane meble mogą być konstrukcjami prostymi, o eleganckiej formie, dzięki czemu staną się wspaniałym uzupełnieniem każdego wnętrza. Klient zainteresowany tego typu produktami może zdecydować się na meble ze szkła na indywidualne zamówienie w postaci gablot, stołów, ław, stolików RTV, kwietników, kolumn czy półek. Dużą popularnością cieszą się kwietniki szklane, a także stoliki RTV czy ławy wykonane z tego typu materiałów.

Szklane kwietniki świetnie wyeksponują posiadaną roślinność bez względu na to, czy są to kwiaty żywe czy sztuczne. Prawidłowo zaprojektowany kwietnik ze szkła może zostać dopasowany do rodzaju i wysokości konkretnej rośliny. Dzięki temu nie zaburza jej prawidłowego wzrostu. W pomieszczeniach konferencyjnych, jadalniach, a także aneksach kuchennych sprawdzą się szklane meble przeznaczone do podejmowania gości. Można zdecydować się na przykład na stoły ze szkła. To elementy wyposażenia, które prezentują się estetycznie i nie nastręczają trudności w czyszczeniu czy pielęgnacji.

Szklane stoły do jadalni można wkomponować w metraż oraz kubaturę każdego pomieszczenia w taki sposób, aby współgrały z pozostałym wyposażeniem w postaci ozdób, dekoracji czy mebli z drewna lub materiałów drewnopodobnych. Szklane witryny lub gabloty mogą znajdować się w salonach lub gabinetach do pracy. Służą do wyeksponowania pięknych przedmiotów, cennych pamiątek, a także różnego typu zbiorów. Wykonane na zamówienie gabloty ze szkła mogą przydać się kolekcjonerom broni i osobom zbierającym zabytkowe przedmioty.

Szklane terraria i akwaria na zamówienie

Uzupełnieniem aranżacji pomieszczeń w domu, mieszkaniu czy biurze mogą być meble ze szkła wykonane na indywidualne zamówienie klienta. Krawędzie produktów są ze sobą połączone w niewidoczny sposób za pomocą specjalnie dobranego preparatu, którym jest klej utwardzany światłem ultrafioletowym. Pozwala to osiągnąć świetny efekt dekoracyjny. Meble szklane prezentują się estetycznie bez względu na gabaryty. Niewidoczny sposób klejenia krawędzi to nie jedyne zalety, jakimi wyróżniają się te produkty. Warto wspomnieć, że do powierzchni mebli szklanych można przytwierdzić różnego typu elementy, wykonane między innymi z metalu o gładkiej powierzchni. Podwyższa to walory wizualne mebla ze szkła.

Wyposażenie wnętrz w produkty wykonane ze szkła jest dedykowane także osobom hodującym egzotyczne zwierzęta bądź akwarystom. Wykonane na indywidualne zamówienie terrarium lub akwarium może mieć grubość szkła dopasowaną do gabarytów, jak również odpowiednią dla preferencji klienta. To element, który można wkomponować we wnękę w ścianie bądź półkę.

Szklane meble to produkty, które cieszą się dużym zainteresowaniem z uwagi na wysokie walory estetyczne, jak również odporność na uszkodzenia mechaniczne. To elementy wyposażenia, które mogą zdobić nie tylko pomieszczenia biurowe, ale również domy czy mieszkania zaaranżowane w różnych stylach.

źródło: szklarzokuniew.pl – zakład szklarski

Zobacz również

Na co zwrócić uwagę kupując sprężarkę do zakładu?

Na co zwrócić uwagę kupując sprężarkę do zakładu?

Przy wyborze sprężarki do zakładu ważne jest uwzględnienie wielu czynników, które wpływają na wydajność, niezawodność i…
Na czym polega outsourcing środowiskowy? Kto może z niego skorzystać?

Na czym polega outsourcing środowiskowy? Kto może z niego skorzystać?

Pragniesz skupić się na prowadzeniu biznesu, a jednocześnie nie chcesz zaniedbywać obowiązków wynikających z prawa ochrony…
Kompresory olejowe — zasada działania i rodzaje

Kompresory olejowe — zasada działania i rodzaje

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej kompresorom olejowym, które stanowią kluczowy element w wielu branżach przemysłowych.…