Pierwsze stanowisko zarządcze? Ułatw sobie start ze specjalnym kursem!

Pierwsze stanowisko zarządcze? Ułatw sobie start ze specjalnym kursem!

  • Biznes
  • 24 marca, 2023
  • 3 minutes read

Większość ludzi dąży do rozwoju osobistego. To naturalne, ponieważ człowiek jest z natury odkrywcą i lubi poznawać wszystko to, co nowe. Dlatego też wiele osób myśli o awansie w obrębie własnej organizacji. Wydawać się może, że zostanie kierownikiem, menedżerem, czy zajęcie innego stanowiska zarządczego, to wymarzona możliwość rozwoju. Zazwyczaj tego typu praca jest postrzegana wyłącznie przez pryzmat wydawania poleceń – to jednak częsty błąd, który popełniają początkujący menedżerowie.

Stanowisko kierownicze – wizja prostej i przyjemnej pracy

Objęcie pierwszego stanowiska zarządczego, wiąże się zwykle z dużym entuzjazmem i pewnością siebie. Ma to zwykle miejsce w przypadku awansu wewnątrz organizacji. Przekonanie o tym, że mamy kompletną wiedzę na temat branży, często mydli oczy. Podobnie jak przeświadczenie, że w kontekście relacji koleżeńskich z innymi pracownikami nic się nie zmieniło. Zauważamy jedynie same plusy, do których można zaliczyć również często zdecydowanie wyższą wypłatę. Pozytywne aspekty awansu bardzo często utrudniają zrozumienie tego, że awans doprowadził do zyskania większej kontroli, co w konsekwencji oznacza konieczność równie większej odpowiedzialności.

Zderzenie się z rzeczywistością – pierwsze samodzielne decyzje

Wydanie pierwszego polecenia, które może nie spodobać się pracownikowi to trudna rzecz. Nawet jeżeli przy pierwszym podejściu nie spotkamy się z oporem, to kiedyś ten moment z pewnością nastąpi. U początkujących menedżerów pojawia się wtedy odruch obronny, który objawia się poczuciem wyższości. Należy jednak zawsze pamiętać, że będąc menedżerem, nadal mamy do czynienia z ludźmi, którzy miewają lepsze i gorsze dni.  Czasami trzeba zmotywować zwykłymi, prostymi słowami, a niekiedy udzielić ostrej reprymendy. Tylko kiedy stosować dane narzędzia menedżerskie?

Moment zwątpienia początkującego menedżera

Po kilku tygodniach zwykle pojawia się zwątpienie we własne umiejętności. To naturalne. W obecnej pracy zajmujesz swoje pierwsze stanowisko zarządcze? Ułatw sobie start ze specjalnym kursem! Korzystanie z wiedzy i doświadczenia specjalistów w branży zarządzania, to duże ułatwienie. Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej oferuje szkolenie obejmujące problematykę objęcia stanowiska kierowniczego. Dużym plusem udziału w takich wydarzeniach jest możliwość wymiany poglądów z innymi uczestnikami. Praca w grupie daje korzyści każdej ze stron. Utwierdzamy się również w przekonaniu, że nie jesteśmy osamotnieni w swoich rozterkach związanych z pracą.

Objęcie pierwszego stanowiska zarządczego to często początek naszej kariery zawodowej. Jednak nikt nie rodzi się z kompletem umiejętności. Podobnie jak w przypadku czytania i pisania – musimy się tego nauczyć. Dotyczy to również umiejętności menedżerskich, dlatego warto zaufać doświadczonej kadrze szkoleniowej i skorzystać z kursu dla początkujących menedżerów.

Zobacz również

Klasy ochrony danych i stopnie bezpieczeństwa według normy ISO/IEC 21964 – o czym mówią? Dlaczego warto je znać?

Klasy ochrony danych i stopnie bezpieczeństwa według normy ISO/IEC 21964 – o czym mówią? Dlaczego warto…

Niszczenie danych to procedura, którą należy przeprowadzać zgodnie z prawem. Inaczej nie zapewni informacjom należytej ochrony.…
Jakie usługi powinien oferować magazyn dla branży e-commerce?

Jakie usługi powinien oferować magazyn dla branży e-commerce?

Branża e-commerce rozwija się niezwykle dynamicznie i stale poszukuje rozwiązań wspierających swoją działalność. Na co zwrócić…
Jakie są procedury celne i regulacje związane z transportem kolejowym do Kazachstanu?

Jakie są procedury celne i regulacje związane z transportem kolejowym do Kazachstanu?

Transport kolejowy to dynamicznie rozwijający się sposób przewozu towarów między Polską a Kazachstanem, który oferuje zarówno…