Wyposażenie domków mobilnych – jak uzyskać maksymalny komfort?

Wyposażenie domków mobilnych – jak uzyskać maksymalny komfort?

Wykorzystanie domków holenderskich to coraz popularniejszy sposób na spędzanie wolnego czasu – zarówno na własnej działce, jak i tej wynajmowanej. W porównaniu ze standardowymi budowlami letniskowymi, zapewniają one znacznie wyższy komfort, a także wiele opcji dodatkowych. Jedną z nich jest możliwość ich dowolnego przenoszenia. Wszystko za sprawą wbudowanych kół.

Nie jest to jednak jedyna kwestia, na której warto się skupić. Ogromne znaczenie ma bowiem również wyposażenie domku mobilnego. Potrafi być ono naprawdę szerokie i zróżnicowane. Mowa tu nie tylko o wnętrzu budowli, ale też o całej konstrukcji. Pod tym względem możemy liczyć na bardzo szeroki wybór.

Wykonanie domku mobilnego – jakie materiały zostają użyte?

 

Na początek dobrze jest zająć się tym, co widać na zewnątrz. Jest to oczywiście istotne zarówno z powodu estetyki całości, jak i wytrzymałości oraz odporności gotowej konstrukcji (głównie na wpływ zmiennych warunków atmosferycznych). Konstrukcje domków mobilnych najczęściej powstają z następujących elementów.

 • Stalowa rama – ważne jest to, aby została ona należycie zabezpieczona przed korozją.
 • Drewniany szkielet – nadaje on budowli specyficznego, przyjemnego charakteru. On także musi jednak wyróżniać się odpowiednią wytrzymałością.
 • Elewacja – tworzona ze specjalnie dobranych paneli imitujących drewno. Nie tylko dobrze wyglądają, ale są też bardzo odporne na uszkodzenia. Nie wymagają przy tym nadmiernych zabiegów konserwacyjnych.

Całoroczne domki holenderskie wykonywane na podstawie zamówień indywidualnych mogą ponadto zostać rozbudowane o taras, który pozwala korzystać z dobrej pogody. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, którym warto się zainteresować.

Wyposażenie wnętrza domku holenderskiego

 

Nie da się ukryć, że do wyobraźni klientów najbardziej przemawia to, co mogą znaleźć w środku. W tym miejscu wymieniamy tak zwane wyposażenie użytkowe, jak również elementy odpowiedzialne za komfort przebywania w środku. W tej drugiej grupie kluczowe znaczenie mają materiały, dzięki którym mamy do czynienia z domkami całorocznymi. Mowa tu, rzecz jasna, o izolacji gwarantowanej przez membrany i ogrzewaniu – elektrycznym bądź gazowym.

Jeśli zaś chodzi o wyposażenie użytkowe, jest ono przypisywane do konkretnych pomieszczeń. W sypialni możemy więc liczyć na wygodne łóżka i meble ułatwiające przechowywanie najpotrzebniejszych rzeczy, w salonie na gniazdo RTV, narożnik oraz fotele, w łazience na kabinę prysznicową i pralkę, natomiast w aneksie kuchennym na płytę indukcyjną, okap, lodówkę, zmywarkę, a także piekarnik.

Powyższa lista nie zawsze musi tak wyglądać. Wiele bowiem zależy od wybranego przez producenta domków mobilnych, jak również od konkretnej budowli. Najwięcej swobody pod tym względem zapewniają konstrukcje wykonywane na indywidualne zamówienie.

Dodatkowe wyposażenie domków mobilnych

 

Tak zwane projekty „szyte na miarę” umożliwiają łatwe dostosowanie gotowych budowli do własnych potrzeb. Bez względu na ich specyfikę. W jaki sposób? Na przykład poprzez dobór dodatkowych elementów wyposażenia, które niejako rozszerzają podstawową ofertę. Ich rodzaj jest oczywiście kwestią indywidualną, jednak wśród przykładowych produktów znajdzie się na przykład:

 • bidet,
 • klimatyzacja,
 • rolety antywłamaniowe bądź typu „dzień i noc”,
 • pisuar,
 • łóżka piętrowe,
 • mikrofalówka,
 • mebel RTV,
 • dodatkowe sprzęty AGD.

Jak widać, wyposażenie domku mobilnego może być naprawdę szerokie i zróżnicowane. Z tego powodu już na etapie projektowania warto mieć świadomość własnych potrzeb i wymagań. Zdecydowanie ułatwi to dobór konkretnych rozwiązań. Sprawi również, że producent będzie wiedział, co powinien zaproponować.

I to bez względu na to, czy mowa jest o domkach z katalogu czy też o budowlach przygotowywanych na specjalne, indywidualne zamówienie. Samo wyposażenie decyduje natomiast o tym, czy korzystanie z domku okaże się po prostu wygodne.

Zobacz również

Na co zwrócić uwagę kupując sprężarkę do zakładu?

Na co zwrócić uwagę kupując sprężarkę do zakładu?

Przy wyborze sprężarki do zakładu ważne jest uwzględnienie wielu czynników, które wpływają na wydajność, niezawodność i…
Na czym polega outsourcing środowiskowy? Kto może z niego skorzystać?

Na czym polega outsourcing środowiskowy? Kto może z niego skorzystać?

Pragniesz skupić się na prowadzeniu biznesu, a jednocześnie nie chcesz zaniedbywać obowiązków wynikających z prawa ochrony…
Kompresory olejowe — zasada działania i rodzaje

Kompresory olejowe — zasada działania i rodzaje

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej kompresorom olejowym, które stanowią kluczowy element w wielu branżach przemysłowych.…