Zakup mieszkania na kredyt – jak się do tego przygotować?

Zakup mieszkania na kredyt – jak się do tego przygotować?

 • Biznes
 • 19 października, 2021
 • 6 minutes read

Procedura kredytowa przy zakupie nieruchomości jest zazwyczaj dość skomplikowana. Generuje przy tym stres i wymaga uporania się z wieloma formalnościami. Z tego właśnie powodu do całego procesu należy się odpowiednio przygotować.

Wiele problemów rozwiązać może również współpraca z fachowcami, jednak o tym za chwilę. Najpierw bowiem warto zastanowić się, co trzeba zrobić, by zwiększyć swoje szanse na uzyskanie pomocy finansowej od banku.

Mieszkanie na kredyt – o czym pamiętać?

 

Zanim pierwsze oferty zostaną przez nas przeanalizowane, musimy się zastanowić nad tym, czy na pewno jesteśmy w stanie wziąć na siebie tak duże zobowiązanie. Kredyt na mieszkanie zaciągany jest zazwyczaj na kilkadziesiąt lat. Oznacza to setki regularnych rat. Co prawda ich wysokość zazwyczaj jest podobna do kosztu wynajmu, niemniej nadal oznaczają one konieczność comiesięcznego opłacania niemałych kwot.

Decyzja o zaciągnięciu kredytu nigdy nie powinna być więc pochopna. Musimy mieć pewność, że zarówno w tej bliższej, jak i dalszej przyszłości będziemy w stanie poradzić sobie z długiem. W ten sposób warto przejść do kwestii kluczowej, czyli zdolności kredytowej. Każdy bank ocenia ją nieco inaczej, jednak zawsze można wskazać na kilka kwestii mających na nią wpływ. Ich analiza pozwoli wywnioskować, czy mamy szansę na otrzymanie finansowania.

 • Forma zatrudnienia. Choć o kredyt mogą starać się też osoby pracujące na podstawie umów cywilnoprawnych, bank łagodniejszym wzrokiem patrzy na zatrudnionych na umowę o pracę, najlepiej bezterminową.
 • Obecne zobowiązania. Nagromadzenie rat, kart kredytowych i debetów negatywnie wpływa na aktualną ocenę wystawianą przez bank. Może on bowiem uznać, że z powodu sporych wydatków nie będziemy w stanie spłacać kolejnego zobowiązania.
 • Zarządzanie budżetem. Pod uwagę brane są nie tylko zarobki, ale też wydatki. Przygotowanie do zaciągnięcia kredytu dobrze jest więc poświęcić na ograniczenie zbędnych opłat, które mają wpływ na nasz miesięczny bilans.

Oczywiście ważną kwestią pozostaje sama umowa kredytowa. Wysokość i długość zadłużenia, jak również ewentualne opłaty dodatkowe. Analiza tego typu parametrów może nie być prosta, dlatego warto zgłosić się po pomoc do specjalistów.

Pomoc dewelopera przy procedurze kredytowej

 

Wybór właściwej oferty, a także przejście całej procedury, nie jest proste. Wiedzą o tym firmy deweloperskie, dlatego coraz więcej z nich proponuje pomoc w tym aspekcie. Polega ona na udostępnieniu fachowego wsparcia, udzielanego przez profesjonalnych doradców kredytowych. Współpraca z nimi zdecydowanie rozszerza ofertę dewelopera. Jest ona jednocześnie korzystna dla samych klientów, którzy mogą liczyć na wiele.

 • Doradcy kredytowi dokładnie wyjaśniają wszystkie kwestie związane z kredytem na mieszkanie, dzięki czemu możemy liczyć na dostęp do kompleksowej wiedzy na ten temat.

 

 • Fachowcy pomagają wybrać najlepszą ofertę na rynku. Tłumaczą zawiłości prawne i przedstawiają realne koszty kredytu.

 

 • Łatwiejsze stają się też formalności, ponieważ doradcy pomagają w skompletowaniu niezbędnych dokumentów.

 

 • Zyskujemy ponadto wsparcie podczas negocjacji z bankiem. Doradcy analizują również umowę kredytową, by nie pojawiły się żadne niejasności.

 

 • Do tego dochodzą usługi dodatkowe, związane między innymi z wyceną kupowanej nieruchomości, a także kontroli nad wypłatą pieniędzy przez bank.

 

Zdecydowanie się na pomoc, jaką zapewnia deweloper, wydaje się niezwykle korzystne. To doskonały sposób na to, aby z jednej strony zyskać pewność, że wszystko odbędzie się w sposób odpowiedni, a z drugiej zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy.

Wsparcie kredytowe to ogromne ułatwienie, z którego warto skorzystać. Gwarantuje przy tym wysoki poziom bezpieczeństwa – nie tylko podczas finalizowania umowy, ale też wyboru najlepszej oferty, pozbawionej ukrytych, wysokich kosztów. Z tego właśnie powodu każdy powinien się nią zainteresować. Bez względu na specyfikę kupowanej nieruchomości. 

 

źródło: slawbud.pl – mieszkania na sprzedaż w Łomiankach

Zobacz również

Krokomierz na rękę i w telefonie – jak działa krokomierz?

Krokomierz na rękę i w telefonie – jak działa krokomierz?

Krokomierz to proste urządzenie, które ma za zadanie liczyć nasze kroki. Jest to świetny wybór dla…
Strony internetowe – wszystko co musisz wiedzieć

Strony internetowe – wszystko co musisz wiedzieć

Dlaczego potrzebujemy strony internetowej i jak może ona pomóc Witryny internetowe to potężne narzędzie stworzone dla…
Najlepsze sposoby na rozpoczęcie korzystania z mediów społecznościowych dla Twojej firmy

Najlepsze sposoby na rozpoczęcie korzystania z mediów społecznościowych dla Twojej firmy

Czym są kanały mediów społecznościowych? Jak się zmieniły? Kanały mediów społecznościowych mogą być potężnym i opłacalnym…