Pilniki z włókien naturalnych

Marka Rex-Cut to producent kompleksowych rozwiązań przemysłowych, które zapewniają skuteczną obróbkę kształtową wybranych powierzchni metalowych. Spośród szeregu pilnikarek producent opracował profesjonalne pilniki obrotowe z trzonkiem Rex-Cut. Do ich największych zalet zalicza się skuteczną warstwę ścierną wykonaną z naturalnych włókien. Uniwersalny charakter pilników sprawdza się zarówno w branży przemysłowej, jak i podczas drobnych prac przemysłowych. Co zatem oferują pilniki z naturalnych włókien marki Rex-Cut?

Pilniki z włókien naturalnych Rex-Cut – wydajne i niezawodne narzędzia do obróbki

Pokryte bawełnianą warstwą ścierną pilniki zapewniają skuteczne gratowanie i wykończenie powierzchni materiałów wykonanych ze stali nierdzewnej, aluminium, metali egzotycznych, tytanu oraz stali. Ich praktyczny charakter pozwala użytkować je zarówno podczas produkcji seryjnej, jak i w warunkach warsztatowych. Precyzyjny kształt nadany warstwie ściernej z powodzeniem wnika w strukturę obrabianego detalu, usuwając powstałe zadziory i wybrzuszenia. Do największych zalet pilników z naturalnymi włóknami zalicza się ich długą żywotność, która przekłada się na oszczędność czasu oraz kosztów związanych z dalszą obróbką metalu. 

Na uwagę zasługuje także zdolność wygładzania krańcowych powierzchni detalu przy ich jednoczesnym wykańczaniu powierzchniowym. Kompleksowy charakter obróbki oraz niezawodność pilników Rex-Cut swoje codzienne zastosowanie znajduje między innymi w branży jubilerskiej, wytwórczej, motoryzacyjnej, narzędziowej oraz lotniczej i morskiej. Pilniki z powodzeniem obrabiają powierzchnie odlewów, a także neutralizują niedoskonałości powstałe na formach i odlewach. Spośród szerokiego asortymentu oferowanego przez producenta pilników Rex-Cut jego oferta obejmuje wiele rozmiarów pilników, które zapewnią skuteczną i kompleksową obróbkę.  Stożkowa budowa pilników z powodzeniem zaokrągla obrabianą powierzchnię, nadając jej pożądaną gładkość oraz przyczepność. 

Wielozadaniowe pilniki z włókien naturalnych – stworzone do najbardziej wymagających zadań

Warto wiedzieć, że naturalne włókna cechują się doskonałymi właściwościami ściernymi, które każdego dnia sprawdzają się w wielu branżach przemysłowych. Przykładem takiego rozwiązania są bawełniane pilniki Max z trzonkiem. Ich wysoka jakość wykonania przekłada się na efektywność działania. Pilniki z łatwością zapewniają częściowe wykończenie materiałów wykonanych ze stali, aluminium, mosiądzu, stali miękkiej oraz egzotycznej. Bawełniane ściernice zostały wyposażone w dodatkowe ziarna, które wzmacniają strukturę narzędzia, oferując skuteczne i dokładne polerowanie, fazowanie oraz gratowanie metalowych powierzchni. 

Równie ciekawą alternatywę tworzą pilniki Velocity, których powierzchnia ścierna została wykonana z połączenia tlenku glinku oraz ziaren cyrkonu. Spoiwem zmieszanych ziaren są komponenty żywiczne, które zapewniają doskonałe właściwości ścierne i obróbcze. Tak mocna struktura pozwala usuwać wszelkie zabrudzenia oraz niedoskonałości powstałe na metalach żelaznych i nieżelaznych. Pilniki Velocity cechują się niezwykłą łatwością przenikania w strukturę obrabianego metalu, dzięki czemu oczyszczają jego spoiny. Z racji swojej wysokiej wydajności oraz odporności na uszkodzenia mechaniczne pilniki są także odpowiednim wyborem dla stosowanych powszechnie kamieni szlifierskich. 

Na uwagę zasługują również pilniki Megabrite z wbudowanym trzonkiem. Ich powierzchnia ścierna to miks komponentów złożonych z nylonu, żywicy, węglika krzemu oraz tlenku glinu. W ten sposób narzędzie oferuje odpowiednią giętkość i elastyczność, która pozwala dopasować się do kształtu obrabianego detalu. Miękkie wykończenie pozwala także zachować wysoką kontrolę obróbki poprzez kontrolowanie siły nacisku. Swoje powszechne zastosowanie pilniki Megabrite znajdują między innymi przy wygładzaniu krawędzi w trudno dostępnych miejscach wykonanych ze stali nierdzewnej, aluminium czy też mosiądzu. 

źródło: stmech.eu

Zobacz również

Na co zwrócić uwagę kupując sprężarkę do zakładu?

Na co zwrócić uwagę kupując sprężarkę do zakładu?

Przy wyborze sprężarki do zakładu ważne jest uwzględnienie wielu czynników, które wpływają na wydajność, niezawodność i…
Na czym polega outsourcing środowiskowy? Kto może z niego skorzystać?

Na czym polega outsourcing środowiskowy? Kto może z niego skorzystać?

Pragniesz skupić się na prowadzeniu biznesu, a jednocześnie nie chcesz zaniedbywać obowiązków wynikających z prawa ochrony…
Kompresory olejowe — zasada działania i rodzaje

Kompresory olejowe — zasada działania i rodzaje

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej kompresorom olejowym, które stanowią kluczowy element w wielu branżach przemysłowych.…