Pomosty magazynowe – zalety dla Twojego magazynu

Pomosty magazynowe – zalety dla Twojego magazynu

  • Biznes
  • 29 marca, 2023
  • 3 minutes read

Na wydajność pracy w magazynach przemysłowych wpływa wiele czynników. Najważniejszym jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni operacyjnej służącej do przechowywania poszczególnych grup towarów. Aby osiągnąć ten cel, warto zaopatrzyć się w pomosty magazynowe, czyli modułowe konstrukcje wykonane ze stalowych profili i zabezpieczone lakierowaniem proszkowym.

Zróżnicowana budowa dostosowana do indywidualnych potrzeb

Standardowy pomost magazynowy opiera się na słupach nośnych i jest zlokalizowany ponad posadzką danego obiektu. Dzięki temu nawet w minimalnym stopniu nie zaburza ruchu pracowników, wózków widłowych i innych urządzeń. W przypadku składowania towarów o dużej masie lub gabarytach optymalny wybór stanowi model kilkukondygnacyjny, odporny na obciążenia wynoszące nawet 3 t/m2. Znajduje zastosowanie zwłaszcza w branży motoryzacyjnej i maszynowej. Z kolei do towarów drobnicowych idealnie pasuje model bazujący na systemie regałów półkowych bądź paletowych (branża spożywcza, farmaceutyczna, odzieżowa, chemiczna, e-commerce itp.). Na koniec należy jeszcze wspomnieć o mobilnych pomostach jezdnych, będących doskonałą alternatywą dla klasycznych drabin. Pozwalają one szybko dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, co okazuje się prawdziwym wybawieniem choćby przy kompletowaniu zamówień.

Gwarancja optymalizacji procesów składowania

Pomosty magazynowe posiadają liczne zalety wpływające na maksymalny komfort użytkowania. Ogromne znaczenie ma w szczególności to, że dają możliwość pełnego zagospodarowania kubatury obiektu bez konieczności jego fizycznej rozbudowy. Ich pomysłowa konstrukcja sprzyja przechowywaniu wszelkiego rodzaju towarów (luzem, w kartonach, na paletach), a dodatkowo zapewnia znakomitą przejrzystość, ułatwia segregację, minimalizuje koszty i nie zaburza realizacji jakichkolwiek czynności logistycznych. W rezultacie efektywność działania magazynu utrzymywana jest stale na odpowiednim poziomie. Modułowy charakter pomostów pozwala na bezproblemowe zwiększanie powierzchni operacyjnej w orientacji pionowej, a tym samym na tworzenie rozwiązań dopasowanych do aktualnych potrzeb.

Wytrzymałość idzie w parze z wysoką funkcjonalnością

Pomosty magazynowe zaskakują nie tylko świetną ergonomią, ale też odpornością na uszkodzenia mechaniczne i negatywne oddziaływanie rozmaitych czynników zewnętrznych (np. wilgoci, substancji chemicznych, zmiennych temperatur). Wynika to z zastosowania w procesie produkcji solidnych komponentów stalowych pokrytych warstwą lakieru ochronnego. Niewątpliwym atutem jest ponadto łatwość montażu – całą konstrukcję zespalają dedykowane łączniki śrubowe i nadaje się ona do osadzenia na istniejących już regałach. Oto pozostałe istotne korzyści płynące z eksploatacji omawianych pomostów:

  • oszczędność cennego czasu,
  • zwiększenie poziomu bezpieczeństwa ze względu na znikome ryzyko upadku towarów,
  • opcja dowolnej aranżacji zarówno pod podestem, jak i na nim,
  • możliwość dołączenia szeregu przydatnych akcesoriów – np. punktów oświetleniowych, rur, instalacji tryskaczowych.

Pomosty magazynowe są niezbędne w miejscach przeznaczonych do składowania licznych towarów, gdyż skutecznie maksymalizują przestrzeń. Przy okazji gwarantują długie użytkowanie i mają uniwersalny charakter, co pozwala na ich dostosowanie wedle potrzeb danej lokalizacji.

Zobacz również

Klasy ochrony danych i stopnie bezpieczeństwa według normy ISO/IEC 21964 – o czym mówią? Dlaczego warto je znać?

Klasy ochrony danych i stopnie bezpieczeństwa według normy ISO/IEC 21964 – o czym mówią? Dlaczego warto…

Niszczenie danych to procedura, którą należy przeprowadzać zgodnie z prawem. Inaczej nie zapewni informacjom należytej ochrony.…
Jakie usługi powinien oferować magazyn dla branży e-commerce?

Jakie usługi powinien oferować magazyn dla branży e-commerce?

Branża e-commerce rozwija się niezwykle dynamicznie i stale poszukuje rozwiązań wspierających swoją działalność. Na co zwrócić…
Jakie są procedury celne i regulacje związane z transportem kolejowym do Kazachstanu?

Jakie są procedury celne i regulacje związane z transportem kolejowym do Kazachstanu?

Transport kolejowy to dynamicznie rozwijający się sposób przewozu towarów między Polską a Kazachstanem, który oferuje zarówno…