HDSy — uniwersalne pojazdy do przewozu dużych gabarytów

HDSy — uniwersalne pojazdy do przewozu dużych gabarytów

Transport towarów o dużych rozmiarach może być problematyczny. Sposobem na przewóz takich produktów jest wykorzystanie HDSów — samochodów ciężarowych wyposażonych w dźwig hydrauliczny. Poznaj rodzaje HDSów i sprawdź, czy możesz usprawnić realizowane prace. 

Dźwig HDS — samochód do zadań specjalnych

Dźwigi samochodowe HDS to pojazdy, które mają wiele funkcji. Z jednej strony służą do transportu towarów. Duża skrzynia ładunkowa może funkcjonować jak wywrotka, dzięki czemu możne realizować ponadgabarytowy transport, w tym maszyny budowlane. Skrzynia pomieści nie tylko betoniarkę, ale również agregat prądotwórczy, młot wyburzeniowy i wiele innych. Z powodzeniem można przewozić dźwigiem HDS także inne materiały na budowę — w tym kostkę brukową, rury, szkło, okna, drzwi i inne. Co więcej, pojazd z HDS sprawdzi się również w transporcie materiałów sypkich — pisaku, żwiru, humusu, gruzu. 

Samochód z HDSem można wykorzystać nie tylko do transportu maszyn budowlanych i materiałów. Udźwig ramienia żurawia poradzi sobie również z transportem kontenerów na odpady, a także z przewozem kontenerów biurowych, sanitarnych i magazynowych. Można go wykorzystać również do transportu innych dużych gabarytów — np. fortepianu. 

Zaletą żurawia HDS jest nie tylko możliwość przewodu dużych i ciężkich przedmiotów. Zastosowanie hydraulicznego dźwigu umożliwia HDS załadunek, rozładunek i posadowienie ładunku w wybranym miejscu. Co więcej, ramię dźwigu może być wyciągane na kilka, a nawet kilkanaście metrów od pojazdu, co sprawia, że może podnieść ciężki przedmiot bez konieczności podjeżdżania do niego na bardzo bliską odległość. Dźwig samochodowy HDS z łatwością załaduje na skrzynię ładunek, który jest umieszczony za płotem bez konieczności wjazdu na ogrodzoną posesję. 

Elastyczność zastosowań pojazdów z HDS polega również na tym, że dźwig można wyposażyć w różne końcówki. Oprócz tradycyjnego haka, na ramieniu można zainstalować łyżkę koparki czy młot wyburzeniowy. To sprawia, że HDS jest pojazdem o wielu unikalnych zastosowaniach. 

Wynajem samochodu z HDS jest korzystny nie tylko z powodu oszczędności czasu, ale również pieniędzy. Ponadgabarytowy transport ładunków sprowadza się do wynajmu jednego pojazdu, który zrealizuje wszystkie stawiane przed nim wyzwania — transport, załadunek i rozładunek. 

Samochód z HDSem — terenowy i szosowy — który wybrać?

Oprócz tego, że pojazdy z HDS mogą realizować różnorodne zadania, produkowane są w wersji szosowej i terenowej. W efekcie mogą poruszać się bez problemu na różnej nawierzchni bez uszczerbku dla innych pełnionych funkcji. Dźwigi samochodowe HDS szosowe przeznaczone są do transportu towarów na drogach utwardzonych. Są szybsze i zużywają mniej paliwa. Dlatego polecane są wszędzie tam, gdzie ładunek można dowieźć wyasfaltowaną lub dobrze utwardzoną drogą. Z kolei HDS terenowy posiada napęd na 4 koła, co powoduje, że dowiezie ładunek nawet na teren nieprzygotowany do transportu szosowego — np. na pole, gdzie prowadzone są prace budowlane wszelkiego typu rurociągów, czy na place budów, gdzie nie ma jeszcze przygotowanych dróg.  Ciężarówkę z HDS w wersji terenowej poleca się na krótszych trasach o niedostatecznie utwardzonej nawierzchni. Dlaczego? Pojazdy te są wolniejsze i droższe w eksploatacji, ponieważ zużywają więcej litrów paliwa niż HDS szosowy.

Gdzie wynająć HDS?

Hydrauliczne dźwigi samochodowe, z powodu swej wielofunkcyjności są poszukiwanymi pojazdami i często wynajmowane są zarówno przez firmy, jak i osoby prywatne. Szukając firmy, która realizuje usługę wynajmu HDS, warto postawić na sprawdzone przedsiębiorstwo, które od lat oferuje wynajem maszyn. Sprawdź opinie w internecie i zapytaj znajomych — może już korzystali z takiej oferty. Oferta wynajmu HDS dostępna jest w Warszawie oraz w innych miastach Polski.

Wynajmując usługę transportową HDS zwróć uwagę, czy pojazd będzie miał fachową obsługę. W dobrych firmach ciężarówkę z HDS wynajmiesz wraz z doświadczonym operatorem, który posiada stosowne uprawnienia do obsługi tego pojazdu. Korzystaj z usług dużych  firm — w ten sposób masz gwarancję, ze jakakolwiek awaria wybranego sprzętu nie pozbawi Cię możliwości realizacji zaplanowanych zadań. Duża firma po prostu ma na stanie większy tabor i w razie konieczności odda do Twojej dyspozycji inny, sprawny dźwig HDS. Pamiętaj, że wynajmowany sprzęt musi posiadać aktualne badania techniczne. O to wprawdzie powinien zadbać firma, która wynajmuje sprzęt, ale nie zaszkodzi to sprawdzić. 

źródło: avio-star.pl – specjalistyczne pojazdy do transportu

Zobacz również

Plany treningowe na siłownie dla początkujących

Plany treningowe na siłownie dla początkujących

Witajcie! Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak zbudować efektywny plan treningowy na siłowni? A może macie wątpliwości…
Zalety noszenia odzieży medycznej

Zalety noszenia odzieży medycznej

Witajcie, drodzy czytelnicy! Czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, jak ważne jest bezpieczeństwo i higiena w…
Przyczyny uzależnień Co powoduje najczęściej uzależnienia?

Przyczyny uzależnień Co powoduje najczęściej uzależnienia?

Witajcie Czytelnicy! Cieszę się, że jesteście tutaj, gotowi na kolejny krok w Waszej podróży. Dzisiaj chciałbym…