HDSy — uniwersalne pojazdy do przewozu dużych gabarytów

HDSy — uniwersalne pojazdy do przewozu dużych gabarytów

Transport towarów o dużych rozmiarach może być problematyczny. Sposobem na przewóz takich produktów jest wykorzystanie HDSów — samochodów ciężarowych wyposażonych w dźwig hydrauliczny. Poznaj rodzaje HDSów i sprawdź, czy możesz usprawnić realizowane prace. 

Dźwig HDS — samochód do zadań specjalnych

Dźwigi samochodowe HDS to pojazdy, które mają wiele funkcji. Z jednej strony służą do transportu towarów. Duża skrzynia ładunkowa może funkcjonować jak wywrotka, dzięki czemu możne realizować ponadgabarytowy transport, w tym maszyny budowlane. Skrzynia pomieści nie tylko betoniarkę, ale również agregat prądotwórczy, młot wyburzeniowy i wiele innych. Z powodzeniem można przewozić dźwigiem HDS także inne materiały na budowę — w tym kostkę brukową, rury, szkło, okna, drzwi i inne. Co więcej, pojazd z HDS sprawdzi się również w transporcie materiałów sypkich — pisaku, żwiru, humusu, gruzu. 

Samochód z HDSem można wykorzystać nie tylko do transportu maszyn budowlanych i materiałów. Udźwig ramienia żurawia poradzi sobie również z transportem kontenerów na odpady, a także z przewozem kontenerów biurowych, sanitarnych i magazynowych. Można go wykorzystać również do transportu innych dużych gabarytów — np. fortepianu. 

Zaletą żurawia HDS jest nie tylko możliwość przewodu dużych i ciężkich przedmiotów. Zastosowanie hydraulicznego dźwigu umożliwia HDS załadunek, rozładunek i posadowienie ładunku w wybranym miejscu. Co więcej, ramię dźwigu może być wyciągane na kilka, a nawet kilkanaście metrów od pojazdu, co sprawia, że może podnieść ciężki przedmiot bez konieczności podjeżdżania do niego na bardzo bliską odległość. Dźwig samochodowy HDS z łatwością załaduje na skrzynię ładunek, który jest umieszczony za płotem bez konieczności wjazdu na ogrodzoną posesję. 

Elastyczność zastosowań pojazdów z HDS polega również na tym, że dźwig można wyposażyć w różne końcówki. Oprócz tradycyjnego haka, na ramieniu można zainstalować łyżkę koparki czy młot wyburzeniowy. To sprawia, że HDS jest pojazdem o wielu unikalnych zastosowaniach. 

Wynajem samochodu z HDS jest korzystny nie tylko z powodu oszczędności czasu, ale również pieniędzy. Ponadgabarytowy transport ładunków sprowadza się do wynajmu jednego pojazdu, który zrealizuje wszystkie stawiane przed nim wyzwania — transport, załadunek i rozładunek. 

Samochód z HDSem — terenowy i szosowy — który wybrać?

Oprócz tego, że pojazdy z HDS mogą realizować różnorodne zadania, produkowane są w wersji szosowej i terenowej. W efekcie mogą poruszać się bez problemu na różnej nawierzchni bez uszczerbku dla innych pełnionych funkcji. Dźwigi samochodowe HDS szosowe przeznaczone są do transportu towarów na drogach utwardzonych. Są szybsze i zużywają mniej paliwa. Dlatego polecane są wszędzie tam, gdzie ładunek można dowieźć wyasfaltowaną lub dobrze utwardzoną drogą. Z kolei HDS terenowy posiada napęd na 4 koła, co powoduje, że dowiezie ładunek nawet na teren nieprzygotowany do transportu szosowego — np. na pole, gdzie prowadzone są prace budowlane wszelkiego typu rurociągów, czy na place budów, gdzie nie ma jeszcze przygotowanych dróg.  Ciężarówkę z HDS w wersji terenowej poleca się na krótszych trasach o niedostatecznie utwardzonej nawierzchni. Dlaczego? Pojazdy te są wolniejsze i droższe w eksploatacji, ponieważ zużywają więcej litrów paliwa niż HDS szosowy.

Gdzie wynająć HDS?

Hydrauliczne dźwigi samochodowe, z powodu swej wielofunkcyjności są poszukiwanymi pojazdami i często wynajmowane są zarówno przez firmy, jak i osoby prywatne. Szukając firmy, która realizuje usługę wynajmu HDS, warto postawić na sprawdzone przedsiębiorstwo, które od lat oferuje wynajem maszyn. Sprawdź opinie w internecie i zapytaj znajomych — może już korzystali z takiej oferty. Oferta wynajmu HDS dostępna jest w Warszawie oraz w innych miastach Polski.

Wynajmując usługę transportową HDS zwróć uwagę, czy pojazd będzie miał fachową obsługę. W dobrych firmach ciężarówkę z HDS wynajmiesz wraz z doświadczonym operatorem, który posiada stosowne uprawnienia do obsługi tego pojazdu. Korzystaj z usług dużych  firm — w ten sposób masz gwarancję, ze jakakolwiek awaria wybranego sprzętu nie pozbawi Cię możliwości realizacji zaplanowanych zadań. Duża firma po prostu ma na stanie większy tabor i w razie konieczności odda do Twojej dyspozycji inny, sprawny dźwig HDS. Pamiętaj, że wynajmowany sprzęt musi posiadać aktualne badania techniczne. O to wprawdzie powinien zadbać firma, która wynajmuje sprzęt, ale nie zaszkodzi to sprawdzić. 

źródło: avio-star.pl – specjalistyczne pojazdy do transportu

Zobacz również

Na co zwrócić uwagę kupując sprężarkę do zakładu?

Na co zwrócić uwagę kupując sprężarkę do zakładu?

Przy wyborze sprężarki do zakładu ważne jest uwzględnienie wielu czynników, które wpływają na wydajność, niezawodność i…
Na czym polega outsourcing środowiskowy? Kto może z niego skorzystać?

Na czym polega outsourcing środowiskowy? Kto może z niego skorzystać?

Pragniesz skupić się na prowadzeniu biznesu, a jednocześnie nie chcesz zaniedbywać obowiązków wynikających z prawa ochrony…
Kompresory olejowe — zasada działania i rodzaje

Kompresory olejowe — zasada działania i rodzaje

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej kompresorom olejowym, które stanowią kluczowy element w wielu branżach przemysłowych.…